برندسازی فروشگاهی

برندسازی فروشگاهی Shop Branding

برند شاپ ها می توانند با توجه به نوع محصول و مخاطبین آنها در شکلهای مختلف، تعداد زیاد و هزینه محدود و اقتصادی و یا به تعداد کم با جزئیات و ویژگیهای لوکس طراحی و تولید شوند.
طی سالهای اخیر اجرای حدود 100 عدد برند شاپ برای فروشگاه های پارس خزر و همینطور برای هوآوی و ... در نقاط مختلف ایران مثالهایی از تجربه موفق تیم برسا در زمینه طراحی و اجرای برند شاپهای متنوع و پرحجم برای مشتریان ایرانی و بین المللی در سراسر کشور بوده است. خلاقیت در بومی سازی برندها، تداوم در ارایه باکیفیت سفارشات، برنامه ریزی دقیق و وفاداری به زمان تحویل توافق شده با مشتری از دلایل موفقیت برسا در انجام این پروژه ها است.
شرکت برسا تجربیات خود در زمینه برندشاپ، طراحی و ساخت استندهای خاص یا لوکس را که برای نمایش ویژه، برندینگ و پیشبرد فروش محصولات ساخته میشوند در سه عنوان زیر دسته بندی می کند:

- Shop in shop
- Flagship
- Road show

Shop in Shop – فروشگاه در فروشگاه

فروشگاه داخل فروشگاه اصطلاحی است که برای آن معادل فارسی تعریف نشده است. منظور از این نامگذاری طراحی و ساخت استند نمایش یا فروشگاه کوچکی است که بتواند همزمان تعداد متنوعی از محصولات یک برند را کنار هم و در یکجا نمایش دهد.
با توجه به شرایط پر رقابت بازار و شکل خرده فروشی در کشور ما، اغلب فروشگاه ها و همینطور سوپر مارکت های بزرگ، برای تامین جور بودن جنس و ارایه تنوع محصولات به مشتری، معمولا بطور همزمان یک محصول از چند برند متفاوت را با هم در قفسه ها عرضه می کنند. فروشگاه داخل فروشگاه یکی از روشهایی است که بسیار موثر و متمرکز برای برندینگ محصولات و جلب توجه مخاطب به یک برند خاص در میان تنوع محصولات دیگر در داخل یک فروشگاه بزرگ به کار می آید.
صاحبان برند با سرمایه گذاری روی این روش نمایش محصول و سفارش آن بر اساس مشخصات استاندارد یک برند و سپس استقرار آن در یک نقطه چشمگیر در میان فروشگاه، به نحو شایسته ای از مزیتهای آن بهره می برند.

Flag ship – غرفه های پرچمدار

غرفه های پرچمدار (پیشرو) یا همان فلگ شیپ یکی از موفق ترین ابزار فروش محصولات یک برند هستند که معمولا در فضای عمومی مانند راهروهای مراکز خرید بزرگ یا فرودگاه ها مستقر می شوند و علاوه بر فروش محصول تلاش میکنند که روی موضوع برندینگ مشتری نیز متمرکز شده و بسیار قوی آن را به نمایش بگذارند. شرکت برسا تجربیات موفقی از ساخت این نوع غرفه های شاخص، از بسیار لوکس و گران قیمت گرفته تا غرفه های با قیمت متوسط در رزومه کار خود دارد.
یکی از کلیدی ترین ابزار ارتباط مستقیم فروشنده با خریداران حضور این غرفه ها در موقعیت های مناسب است چرا که اغلب در کنار فروش محصول امکان آزمایش آن را نیز برای مراجعین فراهم می آورند.
به سبب اهمیت این غرفه ها، شرکت های بسیار معروف معمولا ایده و طرح آن را بصورت بسیار دقیق و مدون در کتابچه راهنمای طراحی و استقرار اجزاء در اختیار تیم های مجری و سازنده طرح قرار می دهند. این غرفه ها غالبا بسیار با کیفیت ساخته و اجرا می شوند تا بتوانند سالها مورد استفاده قرار بگیرند.

Road Show – غرفه های رونمایی

این غرفه های کوچک 2 الی 6 متر مربعی معمولا در راهروها و ورودی های مراکز خرید یا سوپر مارکت ها، در محل های پرتراکم و ازدحام استقرار می یابند.
از این غرفه ها برای معرفی امکانات و برتری های یک یا چند محصول از یک برند استفاده می شود که محلی برای معرفی کامل محصول به مشتریان بوده وهمچنین فرصت کار کردن یا استفاده از محصول نیز به مراجعین داده می شود. در این غرفه ها معمولا فروش انجام نمی گیرد.
این غرفه ها نیز مانند فلگ شیپ ها از قدرت برندینگ بسیار بالایی برخوردارند و طراحی آنها می بایست بسیار هوشمندانه و خلاق و با توجه به محدودیت هایی که موقعیت انتخاب شده برای استقرار آنها برخوردار است، طراحی شوند.

بالا