ویترین و استند نمایش محصول

Product / Display Stands

در قفسه فروشگاهها معمولا حجم زیادی از محصولات مختلف در کنار هم ارائه می شوند. در این میان یک استند نمایش محصول جذاب ابزار مهمی برای جلب توجه مشتری محسوب می شود. استندهای نمایش محصول معمولا طوری طراحی می شوند که در ضمن اشغال کمترین فضا بهترین دید را از هر طرف داشته باشند. گرافیک جذاب، دورنمای نمایش برَند، تفکیک محصولات مختلف از یک برَند و دسترسی آسان به محصولات داخل استند در عملکرد یک استند فروشگاهی بسیار مهم هستند.

لذا طراحی و ساخت استند نمایش محصولی که با شکل فروشگاه های مختلف سازگار بوده و با اشغال کمترین فضای ممکن و ایجاد بیشترین جذابیت، بتواند آن محصول را در معرض دید و دسترس مشتری قراردهد قطعا عملکرد موفقی خواهد داشت.

در عین حال در نظر گرفتن استحکام استند بسیار مهم است. ایستایی، در نظر گرفتن نکات ایمنی و به کارگیری صحیح اصول مهندسی سازه در استند سازی فروشگاهی از دیگر نکات مهم در طراحی و ساخت استند های فروشگاهی هستند.

برَسا دیزاین، با توجه به تجربیات خود در زمینه سفارش های گوناگون، استند های نمایش محصول را دسته بندی کرده است:

TEFAL | Display Stand | Tehran 2016

استند تیپ 1

استندهای نمایش محصولی که قبلا توسط متخصصان و مشاوران بازاریابی مشتری ایده پردازی شده و برای نمونه سازی به تیم برسا ارجاع میشوند. در این حالت برای شفاف سازی جزئیات فنی سفارش ابتدا کار آنالیز آن توسط متخصصان طراحی و تولید ما آغاز شده و سپس مراحل نمونه سازی تا رسیدن به کیفیت مطلوب مورد نظر مشتری ادامه می یابد. پس از تایید نمونه، برنامه ریزی تولید در تیراژ درخواستی مشتری براساس قیمت تمام شده و زمانبندی مناسب انجام میشود.

استند تیپ 2

استندهای نمایش محصولات بین المللی برند که برای بازار کشوری دیگر و یا موارد استفاده خاصی قبلا طراحی و تولید شده اند و برای تهیه استندی با طرح بومی سازی شده ایرانی برمبنای طرح مادر به ما ارجاع داده میشوند.
اولین اقدام ما در مورد این نوع سفارشها، بررسی طراحی استند، متریال و جزییات تولید آن است. سپس ارایه طرح خلاقانه جدید، اصلاح و بومی سازی شده ای که موثر بودن عملکرد آن در بازار داخلی بررسی شده و همچنین کلیه چهارچوب ها و هویت سازمانی برند در آن رعایت شده باشد.
پس از تایید طرح و آماده کردن نقشه های فنی دقیق، تولید نمونه آغاز شده و در صورت تایید نهایی نمونه ساخته شده به لحاظ هماهنگی عملکرد با طرح و متریال، اجرا و برنامه ریزی برای تولید انبوه آن در دستور کار شرکت قرار میگیرد.

استند تیپ 3

دریافت سفارش استند سازی برای نمایش محصولات یا برندهای جدیدی که مشتری ایده یا طرح اولیه ای برای استند خود ندارد.
در این نوع پروژه ها که معمولا تیراژ تولید بالاست، تعاریف و چهارچوب های مربوط به برند سازی محصول از طرف تیم مشاوران بازاریابی و تبلیغات خود مشتری ارایه میشود. برای شروع طراحی، همکاری تیم برسا با تیم مشاوران مشتری اجتناب ناپذیر بوده و بازارفروش، مخاطبین، نحوه نمایش محصول در قفسه و بر روی استند، محل استقرار استند در فروشگاه مورد بررسی و مطالعه تیم قرار می گیرد. همچنین گاهی انجام مطالعات فیزیکی میدانی برای دریافت اطلاعات وجزییات دقیق تر درباره محصول و برند نیز ضرورت می یابد.
بقیه مراحل کار از نمونه سازی تا تولید انبوه استند تایید شده در بازه زمانی و هزینه محاسبه شده مانند بقیه استندهای نمایش محصول است.

استند نمایش محصول | روونتا
بالا